Kacper Słowik

Mówiąc o sobie…

Uczeń pierwszej klasy liceum. Cała swoją przyszłość łączy z teatrem, chce studiować w londyńskiej szkole dramatycznej .
Skończył szkołę muzyczną I stopnia grając na trąbce, a w między czasie ucząc się grać na gitarze i ukulele. Mówi, że to właśnie nauczyciel ze szkoły muzycznej nauczyli go, że najważniejsza w dążeniu do celu jest pasja, wytrwałość i systematyczność, dokładnie w tej kolejności.
Uwielbia czytać, to go otwiera i wywiera na niego duży wpływ.
Brał udział w projekcie poprzedzającym festiwal „Beyond Borders”, czyli „Podróż do krańca nocy” prowadzony przez Roxane Mehrafzoun. Inspirują go dzieła Tima Burtona, (szczególnie Edward Nożycoręki i Beetle Juice) a za największe aktorskie autorytety uważa Audrey Hepburn i Robina Williamsa którzy jak mówi wywarli na niego potężny wpływ.

 

Jestem „ponad granicami” kiedy…

działając w grupie nie czuję się jak jednostka(chociaż nią pozostaję) , tylko tworzę z innymi ludźmi jeden wielki organizm, gdzie każda część jest zależna od siebie i jest tak samo ważna jak wszystkie inne części.

Z pasją…

oddaję się każdej dziedzinie która sprawia mi choć odrobinę radości. W „Stowarzyszeniu Umarłych Poetów” Robin Williams powiedział : ” Żyję by być władcą świata, a nie niewolnikiem.” i tą zasadą staram się kierować. Można powiedzieć, że pasją oddaje się życiu.

Tworzę…

wszystko co mnie otacza. W końcu tylko ja decyduję o tym co widzę, słyszę lub odczuwam. Kreuję swoją część rzeczywistości, zresztą jak każdy człowiek. Interesujące, prawda?

Sztuką jest…

Sztuką jest empatia. Wykraczanie poza granice siebie, wchodzenie w skórę innych i w ten sposób łamanie wszelkich zasad dotyczących danego dzieła lub przedsięwzięcia . Sztuka takową pozostaje dopóki, dopóty nie da się jej zamknąć w jakichkolwiek dystrykcyjnych ramach.

Słowo przewodnie: Groteska