Tworzę teatr bo…

Poruszamy wyobraźnię i konstruujemy scenariusz, scenografię i muzykę do nadchodzących spektakli. Naszą inspiracją są irańskie filmy i prace artystyczne z Przestrzeni Kreacji.

Nie ma wątpliwości, że teatr jest niepodzielnym królem najbliższych miesięcy. Dwunastka Przestrzeni Wyobraźni: Karolina Jankowska, Kacper Słowik, Karolina Sawicka, Wojciech Nogaj, Weronika Dzięcioł, Karolina Szuba, Konrad Materna, Marta Piekarska, Oktawia Marynowska, Ela Kołcz, Fryderyka Orawczak i Olga Fret, opowiedziała dlaczego tworzy teatr, kim chce zostać w przyszłości, co bierze z Ponad Granicami i ceni w Iranie.

 

 

Okazuje się, że teatr dla każdego oznacza coś innego i właśnie to świadczy o jego wyjątkowości. Może pomóc w odkrywaniu swoich granic i ich przełamywaniu, rozwija wyobraźnię. Popycha do współpracy, pomaga się wyrazić, pozwala dać upust emocjom, odreagować,  zdobyć doświadczenie. Odrywa od rutyny, uczy emocji, poznawania siebie.

Teatr sam w sobie nie ma granic. Jest otwarty na wszystko i wszystkich. Działam w Ulotnym Teatrze Improwizacji, ponieważ na scenie mogę być kim chcę. Krzyczeć, płakać, kochać i nienawidzić. Odczuwać ze zwiększoną mocą, wyrażać i przedstawiać uczucia na scenie.

Nie wszyscy jeszcze wiemy kim chcemy być w przyszłości. Niektórzy marzą o aktorstwie, jeszcze inni o reżyserii, medycynie, prawie lub dziennikarstwie. Przed nami wiele możliwości, lecz na pierwszym miejscu stawiamy szczęście.

W Ponad Granicami znajdujemy satysfakcję i szansę na nieskrępowane tworzenie. Połączył nas wspólny cel, poznajemy fascynującą irańską kulturę i ludzi. Wydaje się, że to właśnie człowiek sam w sobie jest źródłem największej inspiracji. Cenimy bowiem irańską otwartość, buntowniczość, siłę, radość, wielobarwność, życzliwość, tworzoną przez Irańczyków a pobudzającą nas do tworzenia, muzykę, taniec i witraże.

 

 

Już we wrześniu zobaczymy gdzie wyobraźnia zawiodła moje koleżanki i kolegów. Z niecierpliwością czekam na spektakle. Serdecznie Was zapraszam!

 

fot. Joanna Stoga

 

2015_10_08_Beyond_Borders_7760 Martyna Gietz. Liderka Ponad Granicami i aktorka Ulotnego Teatru Improwizacji.