Okiem uczestnika – Martyna

I jak wrażenia po dotychczasowych seansach? Po zaciętej dyskusji po filmie „Body/ Ciało” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej i „80 milionach” Waldemara Krzystka sądzę, że oba seanse przypadły Wam do gustu.

W Body/ Ciało przytłaczającą rolę odgrywały relacje między ojcem i córką. Najpierw ich brak, a potem zjednoczenie. Wraz ze zbliżaniem się bohaterów, zimne barwy obrazu filmowego, stawały się coraz cieplejsze. Prowadzący dyskusję Kacper zwrócił uwagę na dobrą grę aktorską Janusza Gajosa, natomiast mnie zachwyciły świetnie ujęcia kamery.

Dyskusję na temat wrocławskiego filmu „80 milionów” prowadziła „fanka” czasów PRL-u, Karola. Spodobała się nam nie tylko muzyka, oddająca ducha tamtych czasów, ale także dialogi, w których prym wiódł kapitan SB Stanisław Sobczak (mistrzowsko zagrany przez aktora Piotra Głowackiego).

Warto zwrócić uwagę, że podczas gdy „80 milionów” jest filmem czysto politycznym, przybliżającym ważny moment w historii wrocławskich lat 80. XX w., „Body/Ciało” nie tylko porusza temat żałoby, choroby, ale także trudność zbliżenia się do drugiego człowieka. Zarówno pierwszy, jak i drugi seans zainteresował Was i wywołał wiele emocji, co było widoczne i odczuwalne podczas dyskusji w sali kinowej nr 4 Nowych Horyzontów.

Autor: Martyna Gietz

 


Martyna uczy się w L.O. X we Wrocławiu. Lubi chadzać po mieście w poszukiwaniu murali i ludzi z oryginalnymi tatuażami. Jest jednym z uczestników „Ponad Granicami”. Ma naturę marzycielki.