Faza 1. „Odkrywanie” zakończona!

We wtorek 8 grudnia 2015 r. zakończyła się Faza 1. pt. „Odkrywanie” polskiej edycji projektu „Ponad Granicami”. Oto filmowa finałowa piątka, która poleci do Iranu:

  1. „Bogowie” reż. Łukasza Palkowski
  2. „80 milionów” reż. Waldemar Krzystek
  3. „Carte Blanche” reż. Jacek Lusiński
  4. „Body/Ciało” Małgorzata Szumowska
  5. „Sztuczki” reż.Andrzej Jakimowski

Finałowe spotkanie się zaczęło się od krótkiego podsumowania każdego z 10 konkursowych filmów przez naszych ekspertów: Marcina Szydzisza i Adama Kruka. Opowiadali oni, co wartościowego ich zdaniem reprezentuje każdy z pokazanych obrazów. Podpowiedzieli również, jakimi kryteriami powinni się kierować uczestnicy „Ponad Granicami” przy wyborze filmów, biorąc pod uwagę cel naszego projektu w tym roku: wymiana kontekstów kultury z młodzieżą w Iranie.

Przed ostatecznym głosowaniem odbyła się dyskusja, w której uczestnicy mieli ostatnią szansę na przekonanie swoich kolegów, który z filmów powinien zostać wybrany do wysłania do Iranu. Dyskusję moderowali Sonia Jakubiak oraz Kacper Słowik.

Uprawnieni do głosowania uczestnicy (40 osób przy kryterium 80% obecności na wszystkich seansach festiwalu) dokonali finalnego wyboru w tajnym głosowaniu.